Her må det være noen som har forlest seg på Asbjørnsen og Moe…
Det var en gang en kongesønn som hadde fridd til en jente. Men da de hadde blitt gode venner og vel forlikte, syntes han det kunne være det samme. Da ville han ikke ha henne fordi hun ikke var fin nok til ham. Han tenkte han skulle prøve å bli kvitt henne og så sa han at han skulle ta henne likevel om hun kunne komme til ham:
Ikke kjørende
ikke ridende,
ikke gående
og ikke akende,
ikke sulten
og ikke mett,
ikke naken
og ikke kledt,
ikke dag
og ikke nattFor det trodde han hun ikke kunne gjøre.
Hun tok tre byggkorn og bet over, så var hun ikke mett, men hun var ikke fastende heller, og så kastet hun et ullnett over seg, så var hunikke naken
og heller ikke kledtHun tok en saubukk og satte seg på, slik at bena slepte på jorden. Så subbet hun frem, og så var hun
ikke kjørende
og ikke ridende
ikke gående
og ikke akendeOg det var i skjellet mellom natt og dag. Da hun kom frem til vaktene, ba hun at hun måtte få snakke med prinsen. Men de ville ikke lukke henne inn, fordi hun så ut som et spetakkel.
Men av dette styret våknet prinsen og kom bort til vinduet. Så subbet hun dit bort og vred det ene hornet av bukken. Det tok hun, stod på ryggen av den og banket på vinduet. Så måtte de lukke opp og gjøre henne til prinsesse.
(Bilde-)Kilde: The Fashion Police
Jeg bare minner om at det ikke er gull alt som glimrer – ei heller er alt med “riktig” merkelapp pent …

23. oktober 2009 at 7:41
I følge meg var ikke den noe fin! Hadde nok likt den litt mer om man ikke kunne se rett igjennom den…
23. oktober 2009 at 7:50
Hei og velkommen hit!
Jeg er helt enig.
23. oktober 2009 at 8:48
Prøver å forestille meg kreasjonen i min størrelse. Og med meg inni.
23. oktober 2009 at 9:22
Jeg gjorde også det – med meg inni – og kom fram til et sterkt behov for å klore netthinnene.
Men … sikkert fint triks når man skal tale i forsamlinger.
23. oktober 2009 at 10:39
Hmmm. Lurer på om den vil slå an i årets julebordsesong
23. oktober 2009 at 11:27
23. oktober 2009 at 19:51
Hahahaha!! du er herlig! Og FOR en uglybugly kjole
23. oktober 2009 at 22:43
Den så noget trekkfull ut:) Ikke noe å satse på til årets julebordsesong, og slettes ikke i disse svineinfluensatider.
Med andre ord – den var sjøstøgg:)
Ha en god helg:)
23. oktober 2009 at 23:12
Dette må da være det ultimate lutefiskantrekket