Sammenhengen mellom memer og diskokuler

Memer er litt morsomme. De gode gir deg et mangefasettert, fragmentert bilde av en person hvor noen biter er fullstendig ugjenkjennelige, andre kjedelige og noen «ikke passer» i det hele tatt.

Meme snappet fra Hagen på Hytta, TurboLotte, ellea, Villrose og Solfrid.
*Dagens leppestift/lipgloss: leppene mine har det best naturell, takk. Leppesift kun til flørting og fest. Laaaav glam-faktor. 😉
*Dagens duft (parfyme/lotion/shampoo/hva enn du dufter av): Midnight Poison fra Dior. Et kjøp som viste seg å bare være en 65%-treff og dermed er den degradert til «oppbrukingsprosjekt/jobbparfyme».
*Dagens sko: Ecco – hansker for føttene. En eldre modell av disse.
*Dagens smykker: Som «alltid» – giftering i hvitt gull, øreringer og anheng i vikingstil. Ikke noe forfinet her nei.
*Dagens bok (altså den du leser nå): Redemption Ark – Alastair Reynolds som pdf på pc.
*Siste reise du var på (innenlands/utenlands): Det må ha vært turen til Berlin tidligere i høst.
*Siste nettsted du var innom før denne bloggen: Skandiabanken … betale regninger. 
*Siste te/kaffe du drakk: Twinnings Grønn te med sitron
*Siste CD du hørte på: Oi. Vanskelig. Hører svært sjelden på annet enn p4 eller nettradio. I dag var det nok BBC7 sine reprisesendinger, nærmere bestemt Sherlock Holmes.
*Siste film du så: Hmm… Det var en eller annen actiongrøsser på canal+. Om landeplagene. Jo, The Reaping var det. Ikke spesielt bra. Men fungerer til en søndag etter en sein/tidlig lørdag.
*Siste avis du leste: DN på nett.
*Siste setning du sa: «Prrtj?» (Til katten.) Om ikke det kvalifiserer så var det «Holder du på å se dårlig?» til mannen som myser mot pc’en vekselvis med ett øye lukket mens han holder den på strake armer.
* Tre ting i veska/sekken: handlenett (aspirerende miljøvennlig – det ble trangt der!), a-plan (har ikke funnet noen bra digital ekvivalent ennå – eventuelt er jeg for lat) og blodgiverkortet mitt. Det er jeg stolt over. Jeg har også meldt meg til beinmargsregistret. Regner med om det noengang blir en match så vil jeg finne motet til å si «ja» da.

Tar én til i samme slengen, ja. Dette fra HildeG. (Ikke vær redd, jeg biter lett på. 😉 ) Det er «noe» mer hagerelatert.

*Hvis du kunne, ville du leid inn en hagedesigner? Hvis nei, hvorfor – hvis ja: hvem?
Neeei. Tror ikke det. Mye er morsomt å prøve og feile selv. Selvsagt blir det en del «feil» som man etterhvert ville ha gjort annerledes, men da er det som regel bare å ta spaden fatt – igjen.
*Er du fornøyd med størrelsen på hagen din. Ville du hatt den større, mindre? Hvorfor?
Når jeg ser på dagens tomter er jeg fornøyd, når jeg ser på hagen ville jeg ha hatt større. Jeg hadde ønsket en litt større frukt- og bærhage og plass til flere busker og trær. Og faktisk, mer plen.
*Nevn minst to hagegale du misunner (ikke på noen negativ måte, da…) – og hvorfor(og ikke nødvendigvis for hagerelaterte ting, det er tross alt november…)
Lene i Fredrikstad fordi jeg forestiller meg at hun klarer å bedrive idealhaging – der hvor hagen alltid er et sted å fylle på seg selv fra, og aldri et sted som tapper energi. Dessuten formidler hun så godt – enten det være seg hage eller mat. Britt Åse er en annen klok dame med en humor som treffer meg. Forøvrig er det utrolig mange generøse mennesker på hagegal – hvor klapp på skuldra sitter løst.
*Ville du flyttet hagen din til en annen klimasone hvis du kunne? Hvilken?
Selvfølgelig – en klimasone ned, fra h3/h4. Det er alltid en plante eller tre «rundt neste klimasone» som jeg gjerne skulle ha hatt…
*Hager du alene, eller sammen med din kjære? Hva bidrar han/hun med?
Mest alene. Da får jeg bestemme sjæl. Får litt hjelp til sjauing om jeg ber om det og slipper nesten all kantklipping. ***
*Hvorfor hager du?
Kan ikke la være. Jeg er nok arvelig belastet.
*Ser du en åndelig/metafysisk dimensjon i hagen?
Nei. Kan ikke si det. Hos meg råder Darwin og planteskjeen min.
*Har du begynt å glede deg til våren, eller gleder du deg mest til jul foreløpig?
Nei. Jula kommer altfor fort, og akkurat nå kjennes det sånn ut for våren også. Herrejemini – jeg må jo først få de siste plantene inn fra drivhuset!

Nå vil jeg gjerne vite hva Solfrid og Britt Åse svarer på HildeG sitt meme. 😉

Reklame

Om smgj
Kvinne i min beste alder, hagegal og med altfor mange hobbyer i forhold til mengden fritid tilgjengelig.

One Response to Sammenhengen mellom memer og diskokuler

  1. Britt Åse says:

    Denne har gått meg hus forbi. Hm – 😀

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette: